
Kvalifiseringen til EM mix lag 2026 ble arrangert på Realbridge denne helgen. Hele 8 lag stilte til start og det skulle bli en spennende turnering med mange morsomme spill.
På dette spillet er vår helt Birgit Nygård, en tidligere norgesmester, som fikk vist at hun så absolutt kvalifiserer for EM spill med denne fine spilleføringen.

Mona Lindstrøm startet motspillet med spar ess, konge og ny spar, øst trumfet tieren og Nygård trumfet over.
Nå ser det ut som spillefører må gi vekk stikk på hjerter konge og ruter konge, men ikke når du leser kortene like bra som Birgit Nygård, ser du løsningen for å vinne 10 stikk?
Fortsettelsen var hjerter ess, kløver dame, kløver til ess og kløver konge med avkast av ruter. Spar dame ga nok et ruteravkast og hun hadde spilt seg frem til følgende posisjon

En hjerter ble spilt til kongen hos vest som kunne velge mellom å spille ruter fra kongen til spilleføreres ess-dame eller til dobbeltrenons som gir det samme resultat.
En fin 620 etter god kortlesing hvor eliminasjon og innspill ble hentet frem av Birgit Nygård.
Resultat og mer informasjon finner dere på NBFs hjemmeside:
Kvalifisering til EM for nasjonslag i mix og veteran. | Norsk Bridgeforbund

Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.